Ramunas

Description:

“To nie moja wina…”
“Co mówisz, Ramunas?” Lord Glyck otarł oczy z deszczu odwracając się do detektywa.
“Daj mi spokój. To nie moja wina.” Cicha odpowiedź ledwo przebiła się przez szum ulewy. Ramunas nawet nie usłyszał stojącego tuż obok krasnoluda, patrzył nie na niego, a pół metra wyżej, na smukłą postać wyciągającą do niego rękę. Jego głos stał się głośniejszy, ale było w nim słychać trwogę: “Nie mogę ci pomóc. Daj mi spokój.”
Krasnolud szturchnął go łokciem: “Oprzytomniej człowieku i bądź cicho.”

Wątłe ciało Ramunasa aż się ugięło pod ciosem, ale nadal całkowicie pochłonięty był zjawą, która powoli płynęła w jego stronę ponad nieświadomym niczego Glyckiem, przenikając przez niego. Kiedy Ramunas szarpnął się w przeciwną stronę, Glyck chwycił go i zatrzymał w miejscu, wściekły że zasadzka, do której przygotowywali się przez dwa tygodnie, zaraz może być spalona.

Rzeczywiście w tymsamym momencie rozległ się huk drzwi uderzających o ścianę i z budynku wybiegła na deszcz zakapturzona postać, zaraz ruszając biegiem w dół alejki.

Cofając się przed duchem Ramunas widział jak krasnolud próbował przez chwilę gonić zbiega, ale mijając otwarte drzwi otarł się o klamkę i padł rażony magiczną energią. To była właśnie pułapka, którą Ramunas miał wyłączyć, żeby dostali się do kryjówki i złapali złodzieja. Teraz złodziej uciekł, a reputacja detektywa odeszła razem z nim. Ale to nie miało znaczenia…

Znalazły go. Znowu. Tak jak w Karnath i w górskich siedzibach krasnoludzkich klanów.
Teraz jeden, ale za nim przyjdą kolejne. Pojedynczo, potem grupkami, wreszcie tłumem, całym narodem.

Na początku próbował je przeczekać, później odpędzać. Przepuścił małą fortunę na amulety i egzorcyzmy, ale one ciągle wracały, krążyły wokół niego, wskazywały i żądały. Nie mógł znieść tego nacisku. W końcu uciekał. Coraz dalej od źródła, dalej od Cyre.

Teraz, po pięciu latach uciekania nie ma już nic dalej na wschód, tylko morze. Musi znaleźć statek, który zabierze go stąd daleko – na drugi koniec świata!

Bio:

Ramunas

[Eberron] delusioner82 delusioner82