[Eberron]

Dziennik Warhedda 13

20 Nymm 998 YK

Znów nie wiem czy nie będzie to ostatni wpis do mojego dziennika, ale zaraz z panem Crooksmile wyruszamy na wyprawę ratunkową i to w okrojonym składzie. Ale od początku…

Don Boromar wysłał nam na pomoc Kasvara Crooksmile’a – niziołka obdarzonego również smoczym znamieniem, i to domu Jorasco. Co dziwne, twierdził że nie jest jego członkiem, a mocami obdarował go jakiś smok. No cóż, póki jest przydatny nie mam powodu kwestionować jego słów.

Crooksmile zaprowadził nas do swojego wuja, który podobno miał pomóc nam w odnalezieniu Ramunasa. Ten z początku nie był zbytnio skory do pomocy, ale pomoc w rozwiązaniu jego problemów finansowych spowodowała iż zmienił nieco swoje nastawienie.

Wuj obiecał sie rozejrzeć, a my na noc wróciliśmy do jakiejś taniej noclegowni, którą zaproponował Crooksmile. Pogrążyłem się w medytacjach, a Kudłaj wdał się w rozmowy z jakimiś swoimi pobratymcami po czym zniknął. Jak się później okazało ratował wuja Crooksmile’a przed wierzycielami.

Do noclegowni nadszedł jednak jeszcze tajemniczy gość, który zainteresował się nami. Crooksmile chyba próbował zasugerować mu żeby sobie poszedł, ale okazało się że ten ktoś zamierzał zgarnąć nagrodę za nasze głowy. Doszło więc do walki, w której gość okazał się nie być do końca tym za kogo się podawał. Jego szpony? miały magiczne właściwości przed którymi nie chronił nawet mój adamantytowy pancerz. Po ciężkiej walce udało nam się go pokonać, lecz kiedy w końcu padł, jego ciało spłonęło, wraz z częścią noclegowni. Okazało się także że zostawił Kudłajowi klątwę, przez którą nie leczył odniesionych ran ani nie był w stanie wypocząć.

Dzięki informacjom od wujka Crooksmile’a odnaleźliśmy sposób na dotarcie do wieży w Skyway, w której zapewne przebywał Ramunas. Codziennie dostarczano do niej zapasy jedzenia z pewnej bogatej restauracji prowadzonej przez Dom Ghallandra. Okazało się że ma niezłą obstawę złożoną z członków Domu Deneith i Medani.

Plan był prosty, żeby nawet Kudłaj zrozumiał. W swojej gazowej formie miał przeniknąć do barki po czym dokonać rekonesansu wieży, a następnie wrócić z informacjami. Ja i Crooksmile udaliśmy się w międzyczasie na Targ Mistyków, bo tylko tam na szybko dałoby się spieniężyć tę starą goblińską kolczugę, którą znaleźliśmy w podziemiach Sharn. Nabyłem także eliksiry latania, gdyby trzeba było polecieć do tej wieży i amulety piórkospadania, do nagłej ewakuacji. Udało mi się także nabyć zwój usuwania klątwy dla Kudłaja. Ale najcenniejszym zakupem dla mnie był wykonany z byeshku młot. Co prawda wykonał go jakiś ogr z Droaam i przypominał bryłę rudy osadzoną na żerdzi z naoliwionym sznurem jako rękojeścią ale wiedziałem jak sobie z tym poradzić.

Kudłaj niestety nie wrócił na noc, więc należało założyć że został pojmany. Stworzyłem więc kolejny plan. Kasvar miał podać się za członka Domu Jorasco i z użyciem magii przekonać kapitana barki żeby zabrał go ze sobą do wieży. Ze mną w Torbie przechowania. Wyruszył więc aby odpowiednio się przygotować. Ja tym czasem, z boską pomocą Powstającego, oraz dzięki małej kuźni przekutych-dokerów, stworzyłem z tej bryły byeshku, broń której nie powstydziłby się żaden z mistrzów kowali w Cyre.

Moc Powstającego wpłynęła we mnie i w mój nowy oręż. Czas ruszać.

View
Dziennik Warhedda 12

15 Nymm 998 YK

To miasto staje się coraz mniej bezpieczne dla nas.

Chcieliśmy spenetrować resztę kryjówki drowów zanim ruszymy odnaleźć skorpiona, ale sprawy się pokomplikowały. Bez większych problemów pokonaliśmy czarny szlam, który krył się w na wpół zalanym korytarzu ale w kolejnym pomieszczeniu Ramunasa zaatakował dziwny zombie. Zanim zdążyłem go utłuc zaraził Ramunasa jakimś dziwnym choróbskiem.

Magiczna choroba powodowała, iż Ramunasa nie imało się żadne leczenie, trzeba było więc wracać na górę i zasięgnąć porady niziołków z Domu Jorasco. Wzięliśmy także głowę przywódcy drowów, aby ten znajomy kapłan Maski mógł przywołać jego ducha.

I tu sprawy znów się pokomplikowały. Jorasco przyjęli Ramunasa do izolatki, po czym następnego dnia oddali nam jego ciało, twierdząc że nie udało mu się go uratować i że zmarł. Jednakże wcześniej Ramunas dokonał rytuału krwi na berle kontrolującym mechanicznego skorpiona, a berło pozostało aktywne. Nasze podejrzenia potwierdził kapłan Maski mówiąc że ciało które dostaliśmy nie żyło już przez dłuższy czas. Ramunas został porwany przez Jorasców.

Za pomocą sprytu i odrobiny niewidzialności wraz z Kudłajem dostaliśmy się do dowodzącego placówką niziołka i zmusiliśmy go do przyznania się że Ramunasa zabrali wysoko postawieni członkowie Domu. Ma to związek ze smoczymi znamionami, które pojawiły się na naszych ciałach. Niestety nie wiedział gdzie go zabrano.

Postanowiliśmy się zatem zwrócić o pomoc do innych niziołków. Tych od dona Boromara. Oczywiście nie zrobią tego za darmo, ale udało mi się stargować nieco cenę i zapłacić z góry jedynie połowę. Za darmo uzyskaliśmy natomiast ostrzeżenie by nie wracać już do “Czerwonego Młota”. Przenieśliśmy się więc chwilowo do dzielnicy portowej. Mam tu znajomych wśród przekutych dokerów więc jakby co udzielą nam chwilowego schronienia. Pozostaje nam czekać aż odezwie się ktoś od Boromara.

View
Warhedd - Dziennik osobisty 11

11 Nymm 998 YK

W końcu mam chwilę czasu by uzupełnić dziennik. Aktualnie znajdujemy się głęboko w jaskiniach pod Khyber’s Gate w starej świątyni czy schronieniu pochodzącym jeszcze z czasów Wojny Znamion. Ale od początku.

Rozmowa z Softshellem nic nie dała. Wydaje się być kompletnie przekonany że jest zbawcą naszej rasy. Martwi mnie tylko ta istota która stała za nim, pochodząca wybitnie z głębi Khyberu. Chyba będę musiał poprosić Rubble’a aby nieco dla mnie poszpiegował.

W międzyczasie z Ramunasem i Kudłajem wyruszyliśmy do jaskiń pod Khyber’s Gate w poszukiwaniu tego xendryckiego skorpiona.

Odnaleźliśmy wpierw ruiny starej goblińskiej nekropolii. Tam podczas noclegu zaatakowały nas trzy zarażone tą dziwną chorobą zombie. Ale te udało nam się pokonać bez problemu.

Dalej było już gorzej. Przed wielką hordą kolejnych zombie musieliśmy już uciekać, zwłaszcza że wspierane były jakąś magią. Okazało się że to drowy. Dzięki mojej mocy niewidzialności i gazowej formie Kudłaja udało się nam je zaskoczyć, choć stanowili mocnych przeciwników i jeden nieomal nie zakończył mojego funkcjonowania.

Do następnego starcia przygotowaliśmy się nieco lepiej, ale i tak poszło ciężko. Ramunasowi udało się wyłączyć pułapkę prowadzacą do kryjówki drowów, ale wpadliśmy tam dodatkowo na żelścian, który w połączeniu z atakiem gazu prawie nie pozbawił nas życia. Udało nam się jednak pozbierać i pokonać pozostałe dwa drowy i rój skorpionów.

Wśród pozostałości po drowach udało nam się odnaleźć różdżkę która kontroluje mechanicznego skorpiona. Potrzeba tylko przeprowadzic drobny rytuał z użyciem krwi kontrolującego i umieścić różdżkę w korpusie skorpiona. Wiem to dzięki mojemu mistycznemu połączeniu z Powstającym.

W międzyczasie Ramunas postanowił zbadać dziennik przywódcy drowów. Okazuje się że przypłynęli tu w poszukiwaniu Voykampfa. Czy właśnie pozbawiliśmy życia potencjalnych sojuszników?

View
Warhedd - Dziennik osobisty 10

7 Nymm 998 YK

W końcu mam chwilę czasu by uzupełnić swój dziennik. Choć nie wiem czy będzie to jednocześnie ostatni wpis.

Po drugim miesiącu przebywania w areszcie w końcu wezwano nas na rozprawę do sądu. Dzięki mojej przemowie przekonaliśmy sędziego, że potrafimy zdziałać więcej dobrego przebywając na wolności. Sędzia odebrał Kudłajowi majątek na rzecz zadośćuczynienia ambasadzie elfów, a mnie nakazał pilnować Kudłaja aby nie dopuścić do kolejnych wybryków.

Jednak Sharn zmieniło się znacznie podczas naszego pobytu w areszcie. Z dolnych poziomów wydostała się jakaś plaga która dziesiątkuje mieszkańców miasta. Plotki głoszą że przyniosły ją drowy z Xendriku, albo że roznoszą ją przekuci, albo wynika to z dużej ilości wyznawców Srebrnego Płomienia, którzy ruszyli na kolejną krucjatę do Xendriku. W każdym razie nie dzieje się dobrze. Do tego dochodzi śmierć tego elfa Malgathy z którym mieliśmy się spotkać. I jeszcze pewien wypadek kolejnego elfa podczas nielegalnych walk w sześć kamieni. Czy to wszystko ma ze sobą jakiś związek?

W każdym razie postanowiliśmy wpierw ukryć się wśród moich przyjaciół w Czerwonym Młocie, zgarnąć nagrodę za tego drowiego skorpiona, dzięki czemu zarobimy na podróż do Xendriku. Zabrałem więc ze skrytki u Kundaraków parę przedmiotów które mogą się przydać.

Postanowiłem także ostatecznie rozwiązać problem z tą dziwną sektą Softshella. Udałem się do ich siedziby ale zastałem tam tylko kilku jego popleczników. Z początku mieli chyba wobec mnie złe zamiary, ale dzięki smoczym znamionom oraz demonstracji leczącej mocy Powstającego udało mi się ich przekonać do siebie i poprosić żeby przekazali Softshellowi że chcę się z nim spotkać. Zdradzili mi także, że chcą pokryć się skórą aby świat na górze chętniej ich zaakceptował.

Następnie udaliśmy się do Khyber’s Gate, podziemnej dzielnicy monstrów, bo podobno tam ostatnio widziano skorpiona. Udało nam się dowiedzieć tyle że zaatakował niedawno tutejsze osiedle, a później zniknął w jaskiniach poniżej. Porozmawialiśmy także z tutejszym szefem areny od sześciu kamieni, meduzą Harashem. Ten dał nam do zrozumienia że wie o nagrodzie za nasze głowy. Jednocześnie nie dowiedzieliśmy się dużo o tym martwym elfie. Podobno spotkał się tu z jakimś człowiekiem z wyższych poziomów. Może pojawi się tu znowu podczas następnej gry.

Wróciliśmy więc do Młota, aby przygotować się do walki ze skorpionem i drowami. Ale w międzyczasie otrzymałem informację od Rubble’a, tego wyleczonego przeze mnie przekutego od Softshella, że ten chce się ze mną spotkać w jednej z opuszczonych w wyniku zarazy manufaktur w Cogs. I że zapewne to pułapka.

Cóż, czasem trzeba zajrzeć w paszczę lwa. Powiadomiłem Rubble’a, Crashera i Yardsticka, aby także pojawili się na miejscu spotkania. Z innymi członkami sekty jeśli Ci zechcą. Poinformowałem także o sprawie Blue i Crucible i poprosiłem ich o przekazanie Ramunasowi klucza do mojej skrytki u Kundaraków, gdybym jednak nie wrócił. Powinno im wystarczyć na podróż do Xendriku. Zaczerpnąłem także boskiej mocy Powstającego. Bardziej gotowy już nie będę. Już czas.

View
Warhedd - Dziennik osobisty 9

2 Dravago 998 YK

Kolejny wpis dla pamięci gdyż nadal tkwimy w celi, choć z uwagi na ostatnie wydarzenia w antymagicznej izolatce.

Ostatniej nocy przed naszą celą pojawiła się dziwna istota. Pojawił się dziwny błysk magii, a na naszych ciałach smocze symbole. Po chwili jednak istota zniknęła a do nas dobiegły odgłosy walki. Okazało się że to gang shifterów Kudłaja przybył aby krwawo odbić nas z więzienia. Niezbyt mi się to podobało ale skorzystaliśmy z nadarzającej się okazji. Dziwne było tylko zachowanie tych shifterów. Wyglądali jakby napełnieni nieludzką mocą. Uciekliśmy więc do ich siedziby.

Okazało się jednak że nikt nas nie ściga. Kudłaj zajął się zabawą, Ramunas czytaniem jakiś tajemnych ksiąg, a ja obsługą świątynii Powstającego, który obdarzył mnie cząstką swojej mocy. Tylko że przecież nie mogłem jeszcze mieć tej świątynii!! Dość szybko zorientowaliśmy się że coś jest nie tak. Postanowiliśmy wrócić tam gdzie to się zaczęło, czyli do miejskiego aresztu.

Magiczne ślady doprowadziły nas do okrytej dziwną mgłą pieczary w której przemówił do nas… smok!! Ten sam który miesiąc temu pojawił się kiedy walczyliśmy z mumią Nurchachiego. Okazało się że jesteśmy więźniami pułapki własnych umysłów i istota, która nas więzi, powoli wysysa z nas siły witalne. Smok stwierdził że ponieważ jesteśmy częścią jakiegoś proroctwa nie może do tego dopuścić i dlatego ujawnił się nam i obdarzył częścią swojej mocy. Od tej pory mogłem tworzyć wokół siebie niewielkie trzęsienie ziemi, stawać się niewidzialny, a także na krótki czas przyśpieszyć swoje ruchy. Ramunas potrafi widzieć istoty niewidzialne, a Kudłaj przyjmować formę eteryczną.

Smocza istota wskazała nam drogę do labiryntu naszych umysłów, który musieliśmy przebyć aby dostać się do więżącego nas przeciwnika.

Najpierw znaleźliśmy się z powrotem w wieży profesora Zabłotnika, w której musieliśmy zmierzyć się z dwójką braci minotaurów. Następnie trafiliśmy do tej starej świątyni przerobionej na magazyn w której pilnowaliśmy zabytków z Xendriku. Tam stoczyliśmy walkę z drowami oraz tym mechanicznym skorpionem. Jeśli przyjdzie nam walczyć z nim w rzeczywistości trzeba będzie zaopatrzyć się w eliksir chroniący przed jego kwasowym atakiem z ogona.

Umysłowy labirynt zaniósł nas następnie do jakiejś wielkiej pieczary pełnej wielkich i starych posągów gigantów (Xendrik??), które ktoś połączył wiszącymi mostami i różnymi przejściami. Tam napotkaliśmy grupę dolgrimów służących tajemniczemu Panu, ścigajacych grupę drowów które ukradły mu jakiś skarb. Nie chcąc walki dogadaliśmy się z nimi i oddali nam jeden z ukradzionych smoczych kryształów Siberysu. Okazało się też iż wzmacnia on nasze nowo nabyte zdolności.

Mgły przeniosły nas następnie do mojej przeszłości. Do karrnackiego miasta Atur, w którym poznałem horrory wojny. Ale tym razem dzięki moim nowym zdolnościom udało mi się uratować życie tych cywili zanim tytany nie ruszyły do ataku. I choć teraz wiem że działo się to tylko w moim umyśle, i że tak naprawdę to nic się nie zmieniło, znajduję w tym nieco… odkupienia.

Kolejny szlak przez mgły zaprowadził nas do jakiegoś miejskiego zamtuza. Jakiś gnom wziął nas za właścicieli tego…hm, przybytku. Zostaliśmy ostrzeżeni przez parę stałych klientów o zbliżającym się ataku popleczników Srebrnego Płomienia, zatem gnom poprowadził nas do ukrytej w kanałach łodzi (po krótkiej wizycie w tutejszym skarbcu). W kanałach musieliśmy jednak stoczyć walkę z oddziałem fanatyków, ale udało nam się wyjść z tego obronną ręką. Ciekawe czyje było to wspomnienie? Ani Ramunas, ani Kudłaj nie przyznali się do tego. Czy było to wspomnienie więżącej nas istoty?

Znowu mgły. Tym razem znaleźliśmy się w lokalu Domu Sivis, w którym wysyłano przesyłki i wiadomości. Ramunas wysłał zrabowane z zamtuza skrzynie z kosztownościami pod swój adres, ale wątpię żeby to odniosło skutek w rzeczywistości. I to raczej na pewno było wspomnienie więżącej nas istoty, gdyż w lustrze zobaczyliśmy niebieskoskórego ogra. Zaraz potem pojawił się Voykampf, który wynajął tę istotę do pozbycia się naszej trójki. W ramach zapłaty ofiarował mu dziwne stworzenie wyglądające jak mózg na pająkowatych nogach. Z rozmowy wynikało także że istota jest changelingiem lub jakimś doppelgangerem, gdyż Voykampf wydawał się być zdziwiony wyglądem jaki aktualnie przyjęła. Przynajmniej wiemy kto jest źródłem zlecenia. Szkoda tylko że niewiele nam to pomaga.

Mgły przeniosły nas tym razem gdzieś do nekropolii w Karrnath, gdzie studiował Ramunas. Wyjaśnił że podczas jakiegoś nieudanego rytuału niemal opętała go jakaś istota z innego planu, tylko dzięki interwencji jego mentora udało mu się zachować życie. Spróbował teraz ponownie i dzięki mojemu ochronnemu eliksirowi udało mu się skutecznie dokończyć ten rytuał. Porwał nas jakiś dziwny wiatr. Uciekaliśmy przez jakiś skomplikowany labirynt przed goniącym nas widmem. Kiedy już nam się udało powróciliśmy na ten sam cmentarz, gdzie Ramunas ponownie spotkał swojego mentora. Nie zdążyłem już usłyszeć ich rozmowy zanim porwały nas mgły.

Kolejna komnata okazała się ostatnią. W ruinach jakiejś starej świątyni zmierzyliśmy się z tą tajemniczą istotą i jej mózgopajęczym stworkiem. Do pomocy miał także jakiegoś dziwnego żukopodobnego potwora i dolgrimy z kuszami, które powaliły Ramunasa. Dzięki moim nowym możliwościom, a także zębom hieny Kudłaja udało nam się ją jednak pokonać. Nie udało się nam jednak dowiedzieć kim była bo w chwili gdy zginęła w naszych myślach, ocknęliśmy się w celi, a istota uciekła.

Okazało się także że na skórze Ramunasa i Kudłaja oraz na moim pancerzu pojawiły się smocze symbole. To z kolei spowodowało panikę wśród strażników i zmianę naszej celi na chronioną przed wpływem magii. Więc nie wiem zatem czy nasze nowe zdolności działają także w rzeczywistości. Sprawdzę to przy najbliższej okazji.

Tymczasem nasza sytuacja nie zmieniła się ani na jotę. Możemy spędzić w areszcie jeszcze kilka miesięcy zanim dojdzie do procesu. Jak widać strażników da się przekupić skoro znalazł nas tu ten wpływajacy na umysły stwór. Może dobrze że siedzimy w izolatce bo jak do reszty aresztantów dotrze informacja o nagrodzie za nasze głowy możemy nie opędzić się od chętnych na jej zainkasowanie. Mamy ofertę zwrotu tego elfickiego miecza przekazaną naszej pani adwokat, ale temu sprzeciwia się Ramunas twierdząc że to w ogóle jest miecz drowów a nie tych z Aerenalu. Przypuszczam jednak że w tej kwestii chodzi jednak o zwykłą ludzką chciwość. Zapomina jednak że nasz sprzęt został zarekwirowany, i że jak przypadkiem zginie z tutejszego magazynu to nikt się tym nie przejmie. Oboje z Kudłajem są jednak uparci jak kozły.

Jak zwykle wszystko na mojej głowie.

View
Oko kruka
Wspomnienie Ramunasa

Oficerowie nie mogli się nadziwić ile widzą moje oczy, jak mało może się przede mną ukryć, nie ważne w świetle dnia czy o zmroku. Dzięki temu zostałem polecony człowiekowi wywiadu. W dziczy i w tłumie, kradnąc, krzywdząc i kłamiąc obserwowałem i uczyłem się. Wszystko dla Cyre – największego, najpotężniejszego i najpiękniejszego narodu Eberronu, klejnotu w prastarej koronie Galifaru.

Wiele pokazały mi w tym czasie moje oczy. Czarne, świdrujące i skaczące z jednego punktu na drugi. Obce. Nieludzkie. Przenikliwe.

Starsze wspomnienie.
Księżyc, wąski jak kindżał, kamienny posąg starca w diademie i płaszczu, zamarznięta trawa wspinająca się na nagrobki. Trzynasta noc czuwania i postu. Trzynasta noc w oczekiwaniu na koniunkcję sfer. Zawalone egzaminy i spotkania z dziewczętami z miasta. Tygodnie badań i wyliczeń… Gdzie moje odpowiedzi!?

Kaszel, pieczenie na twarzy odrywanej od białej od szronu płyty nagrobnej. W ciemnym kształcie po policzku i czole słowo “kruki”. Wciąż ciemno, zimowy świt wciąż daleko.
Zawroty głowy i mrowienie w dłoniach, perłowe powidoki przed oczami. Czy to już?
Sztywne dłonie, palce, pióra. Reumatyczny ból zginający w tył plecy, aż do chrzęstu lekkich kości.
Inny świat dokoła. Nie, to inne oczy: w przód – cyprysy przy kaplicy, w ich gałęziach wróble – w górę – kłębiaste obłoki oświetlone od tyłu gwiazdami – w lewo – mysz przyczajona pod wejściem do… – Z TYŁU RUCH! Skok, szarpnięcie skrzydeł, ucieczka!
Krzyczę w locie swoje pytania, ale nie znam już słów…

Złapał mnie. Złapał, cofnął transformację i upewnił się, żebym wyleciał z uczelni i wrócił do domu. Nienawidziłem go i czułem wdzięczność jednocześnie.
Nie powiedział mi co do mnie przyszło tej mroźnej nocy, może sam do końca nie wiedział? Może dlatego nie potrafił zwrócić mi moich szarych oczu, a zostawił czarne oczy kruka?

View
Warhedd - Dziennik osobisty 8

28 Eyre 998 YK

Ten wpis jest bardziej w mojej pamięci, gdyż aktualnie nie mam dostępu do pamiętnika, który został w mieszkaniu Ramunasa. Nie mogę go uzupełnić, gdyż aktualnie tkwię w celi, w wyniku nierozsądnego zachowania Kudłaja.

Zaczęło się od wiadomości przyniesionej przez Ramunasa, o tym że ktoś wyznaczył nagrodę za nasze głowy. Ruszyliśmy zatem do siedziby klanu Kudłaja, ale tam okazało się że jego przywódca Garth, też się dowiedział o nagrodzie i próbował go zabić. Kudłaj pokonał go i został nowym przywódcą Kamiennych Kłów. Tym samym resztę tego dnia, miast dowiedzieć się o co chodzi, spędziłem obserwując rytuały godowe shifterów, co ani na jotę nie przybliżyło nas do celu.

Kiedy rankiem Kudłaj był w stanie już ustać prosto, Ramunas wpadł na pomysł aby przesłuchać Gartha. Fakt że był martwy nieco utrudniało zadanie, ale Ramunas stwierdził że jeden z kapłanów Mrocznej Szóstki będzie w stanie nam pomóc. Faktycznie, przywołany duch Gartha nakierował nas na podziemną dzielnicę Khyber’s Gate, pełną stworów pochodzących z Droaam i Powstający wie skąd jeszcze. Oczywiście duch Gartha próbował znów zabić Kudłaja, ale poradziliśmy sobie z nim.

Postanowiliśmy sprawdzić jeszcze trop elfa Malgathy. Elficki profesor dowiedział się iż Malgatha jest pracownikiem ambasady Aerenalu mieszczącej się w Shae Lias. Wróciliśmy więc do elfickiej dzielnicy i tam ten idiota Kudłaj wdał się w bójkę z dwoma gargoylami strzegącymi wrót do ambasady. Niestety udało mu się zabić obie, przez co aresztowali nas strażnicy ambasady i przekazali Straży Miejskiej.

Kiedy zamknięto nas w celi przez krótką chwilę miałem ochotę rozsmarować tego głupca na ścianie. W tym stanie w jakim był po pokonaniu gargoili, bez problemu pozbawiłbym go życia. Ale nie pomogłoby to w żaden sposób w naszej sytuacji, ponadto nie będę zniżał się do jego poziomu. Mam nadzieję że jak tylko uda nam się wyjaśnić to nieporozumienie, Kudłaj pójdzie swoją własną drogą.

Na razie posłałem po pannę Margery. Może zechce zająć się naszą sprawą. Krążą słuchy że pobratymcy Kudłaja chcą go wyrwać z więzienia. Może mi się poszczęści i strażnicy ubiją go podczas tej próby. Ja tym czasem wsłucham się w głos Powstającego…

View
Warhedd - Dziennik osobisty 7

23 Eyre 998 YK

W przerwach między pilnowaniem magazynu postanowiliśmy odnaleźć tego elfa Malgathę. Nie odnieśliśmy jednak na tym polu żadnych sukcesów. Odwiedziliśmy więc dzielnicę elfów Shae Lias w Upper Northedge ale nic to nie dało. Dzięki rektorowi udało nam się namierzyć jakiegoś elfickiego profesora, który obiecał nam poszukać Malgathy i przekazać mu że chcemy pogadać. Ten trop na razie jest zimny.

Pilnowanie magazynu zakończyło się bez kolejnych problemów. Młody niziołek niezbyt się do czegoś przydał, poza udzieleniem informacji na temat niezbyt inteligentnych i zapewne nielegalnych rozrywek tutejszego półświatka z wykorzystaniem bazyliszków. Rektor na razie nie ma dla nas kolejnych zadań, choć wspomniał coś o kolejnej wyprawie do Xendriku. Przy okazji sprawdziłem ile będzie kosztować zakup tej starej świątyni. Na razie nieco mi brakuje do 4500 Galifarów, ale mam kilka pomysłów jak je zdobyć.

W międzyczasie okazało się że ktoś próbował włamać się do domu Ramunasa. Zmajstrowaliśmy z nim więc taki nowy zamek do drzwi że każdy kolejny złodziej zapewne połamie na nim zęby – chyba tak to mówią ludzie. Ciekawe tylko kto i czego tam szukał.

Następnie do Ramunasa przyszło dwóch oficjeli Srebrnego Płomienia aby wynająć nas do zbadania sprawy morderstwa ich dwóch wyznawców. Udaliśmy się więc do ich głównej świątyni aby zbadać sprawę.

Tych dwoje zabitych nazywało się Dubroc il`Safar oraz Saein. Dubroc zajmował się rekrutacją nowych członków kolejnej krucjaty Płomienia do Xendriku. Saein raczej też nie zajmowała się rzeczami duchowymi bo w jej pokoju znaleźliśmy ukryty sztylet z rowkami na truciznę i fiolkę z tajemniczym płynem. Okazało się też że Voykampf był ich dowódcą. Przepytaliśmy go ale nie powiedział nam nic ważnego. I chyba nas poznał.

Od Hierofantki i tego przekutego Strike’a dowiedzieliśmy się że Voykampf został odnaleziony przez oddziały krucjaty na Xendriku i od tego czasu bardzo zasłużył się dla Płomienia. Dostaliśmy też pisemne upoważnienie do przeprowadzenia śledztwa.

Dzięki kontakom Ramunasa dostaliśmy się do miejskiej kostnicy, gdzie zbadaliśmy zwłoki Dubroca i Saein. Saein zginęła od skrytobójczego ciosu w plecy zatrutym sztyletem. Natomiast Dubroc miał wyraźnie ślady walki na ciele ponadto zginął jakby wypalony od środka. Nie spotkałem się jeszcze z tego rodzajem broni lub magii, która zabija w ten sposób.

Wszystko to wygląda bardzo dziwnie. Oboje zabitych nie bardzo mi pasuje do standardowego wyznawcy Srebrnego Płomienia, bardziej do tych chciwych niby-wyznawców których teraz pełno na ulicach Sharn, którzy chcą uszczknąć coś z przywiezionego bogactwa z Xendriku. Ramunas sugeruje że mogły ich zabić te drowy które wyszły z mumii giganta. Tylko czemu? Z zemsty? Przybyły tu odzyskać coś co zabrały oddziały krucjaty? Jaką rolę pełni w tym Voykampf? Jest w zmowie z drowami? Czy może ukrywa coś przed Płomieniem? Jak zwykle więcej pytań niż odpowiedzi.

View
Warhedd - Dziennik osobisty 6

20 Eyre 998 YK
Ludzie mają takie powiedzenie – Zawsze po grudzie. Trafnie oddaje naszą aktualną sytuację. Zaczęło się spokojnie. Udaliśmy się do rektora Uniwersytetu Morgrave aby zacząć pierwszą z naszych prac. Ten zabrał nas do dzielnicy portowej gdzie miała odbyć się uroczystość powitania ekspedycji z Xendriku prowadzonej przez Kościół Srebrnego Płomienia. Jeden z okrętów należał do Uniwersytetu i jego ładunkiem mieliśmy się zająć. Ale tu sprawy zaczęły się komplikować.

Przede wszystkim, tak jak było w tej wizji, na jednym z okrętów Płomienia znajdował się Voykampf – Ramunas go później śledził i dowiedział się że mieszka w świątyni Płomienia i podobno podlega jakiemuś Przekutemu. Po drugie w dokach doszło do zamieszek między oddziałami Przekutych dokerów i bandami shifterów i innych robotników portowych. Stanąłem na czele Przekutych i pokierowałem ich działaniami tak abyśmy skutecznie się obronili przed napastnikami. Tylko obronili. Mamy już i tak wystarczająco złą prasę. Nie chcę czytać w Sharn Inquisitive o moderczych Przekutych w porcie. Jeden Palownik wystarczy.

Kiedy sytuacja się uspokoiła – osobiście uważam że ci od Płomienia dość brutalnie potraktowali shifterów – tragarze zanieśli artefakty Uniwersytetu – dość pokaźną mumię giganta, i wielkiego mechanicznego skorpiona, wśród innych rzeczy do magazynu, który podobno kiedyś był świątynią Zastępu Suwerenów.

Ramunas poszedł szpiegować Voykampfa, Kudłaj gdzieś poszedł więc mnie przypadło pilnowanie artefaktów. Poustawiałem skrzynie w zaimprowizowane pozycje obronne zgodnie ze starą cyrańską sztuką obrony okrężnej, zbadałem skorpiona (okazało się że może pluć kwasem z ogona) i czekałem. Pierwsza noc minęła spokojnie, prócz pijanego Kudłaja i szwendającego się po terenie Ramunasa. Nad ranem zmienił nas oddział krasnoludów od Kundaraków.

Okazało się że magazynem interesuje się ktoś jeszcze. Sama głowa rodu przestępczej rodziny Domu Boromar – niziołków mieszkających w Sharn. Sugerował na początku że chce położyć łapę na pilnowanych przez nas artefaktach, więc Ramunas nawet ustalił z rektorem że Uniwersytet sprzeda je Boromarom. Ale okazało się ostatecznie że bratanek przywódcy rodu wplątał się w jakieś nieciekawe towarzystwo i zamierza nas odwiedzić kolejnej nocy. Chodziło tylko o to żeby ów bratanek tę noc przetrwał w stanie dość nienaruszonym.

Więc się przygotowaliśmy. Ramunas skombinował zwój z czarem usypiania. Kudłaj wytrzeźwiał – to było wszystko na co było go stać. Ja kupiłem więcej lamp abyśmy coś widzieli. I czekaliśmy. Bratanek Dona Boromara faktycznie przybył i to z obstawą, ponadto w towarzystwie jakiegoś elfickiego maga. Próbowali mnie powstrzymać torbą plączącą ale na szczęście udało mi się wyplątać. Czar Ramunasa zadziałał przynajmniej na tego krewniaka, elfa udało mi się zmusić do ucieczki. Niziołki okazały się być całkiem twarde jak na swój niski wzrost. Tylko kiedy udało mi się powalić jednego sytuacja się skomplikowała.

Z mumii giganta coś wylazło – zapewne drowy z Xendriku, które uruchomiły tego mechanicznego skorpiona. Taktyczny odwrót wydawał się być jedynym możliwym wyjściem.

I na tym teraz stoimy. Drowy i skorpion spowodowały nieco zniszczeń i zamieszania w Sharn zanim ostatecznie nie skryły się gdzieś w Cogs. Straż oferuje nagrodę za jego zniszczenie, a podobno Cannithowie chcą go w stanie dość nienaruszonym.

Z transakcji między rektorem a Donem Boromarem raczej nic nie wyjdzie bo wszystko rozbija się o pieniądze. Na szczęście Ramunas przekonał Dona aby ten jego bratanek Xonras pilnował z nami tego magazynu. Gdzie pilnuję go ja. Okazało się że do napadu namówił go ten elf Leojym Malgatha, który chciał spalić mumię giganta.

Chyba trzeba będzie odnaleźć tego elfa. Ramunas zdobył jego miecz, może te jego mistyczne zdolności się przydadzą. Coś musimy zrobić z tym skorpionem, ale nie będzie to łatwa przeprawa. Ma taki sam adamantytowy pancerz co ja więc pewnie jest dość odporny na ciosy. A nie mamy adamantytowej broni. I co z Voykampfem?

View
Warhedd - Dziennik osobisty 5

16 Eyre 998 YK

Mam mało czasu więc wpis będzie krótki. W Ashblack, jednej z dzielnic Cogs działa tajna sekta przekutych Powstającego, która zapewne posiada dostęp do Kuźni Życia. Wiem to od jednego z jej członków Crashera, którego spotkaliśmy na śmieciowisku za miejskim cmentarzem w Sharn. Udaliśmy się tam z Kudłajem i Ramunasem, który w międzyczasie ocknął się z letargu, aby odnaleźć głowę Palownika, z której chciałem odczytać symbole, takie same jakie widziałem w ruinach świątyni na Xendriku przed Dniem. Natknęliśmy się tam najpierw na pozostałości przekutych, którzy okazali się być związani z Panem Ostrzy, a następnie na trzech przekutych – maga Bishopa, Crashera i Yardsticka z osłoną z kilku dolgrimów. Okazało się że też szukają głowy Palownika. Obezwładniłem Crashera i Yardsticka z Ramunasem a Kudłaj zabił dolgrimy i zastrzelił z łuku uciekającego Bishopa, który wpadł do jeziora lawy poniżej. Niestety wraz z głową Palownika.

Yardstick pomógł przenieść ciało Crashera do jednej z kryjówek rodziny Kudłaja, gdzie naprawiłem go i przywróciłem do funkcjonowania. To on zdradził mi informacje o tej sekcie. Z uwagi na dostęp do Kuźni trzymają się na uboczu i w wielkiej tajemnicy. Nikt w “Czerwonym Młocie” o nich nie słyszał. Ani reszta z mojego zgromadzenia, która jeszcze nie wróciła z Zilargo z Wielkiego Zboru. Wyjaśniłem im, iż metody którymi się posługują: kradzieże, morderstwa, czy spoufalanie się ze stworami z Khyberu nie służą wcale naszej sprawie. Będę musiał niedługo zamienić parę słów z ich przywódcą Softshellem, którego spotkałem już przed rozprawą z Przekutym. Muszę mu wyjaśnić, że jeśli będą tak dalej postępować niczym nie będą się różnić od Pana Ostrzy.

Ale najpierw musimy załatwić sprawy dla Uniwersytetu.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.